معجزات و کرامات

توسل به حضرت ابوالفضل(ع) ازدواج پس از پنجاه سال تجرد

این جانب محمد حسین هدایت اهل اهواز، بعد از ۵۱ سال تجرد قصد ازدواج نموده و هر جا که میرفتم موفق نمیشدم. تا این که در ایام پربرکت و فرخنده میلاد حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) به زیارت کریمهی اهلبیت حضرت فاطمهی معصومه (س) مشرف شدم.
مراد دل خویش را با آن حضرت در میان گذاشتم اواخر ماه رجب که به اهواز بازگشتم به باب الحوائج حضرت ابوالفضل العباس قمر بنیهاشم (ع) متوسل شدم و نذر کردم که اگر در ماه شعبان همسری خوب و شایسته نصیبم شد برای خدا سفرهای به نام آقا اباالفضل العباس قمر بنیهاشم (ع) میگسترانم و دوستان و نزدیکان را به نام آن حضرت اطعام میکنم روز میلاد آن بزرگوار که در چهارم ماه شعبان واقع است، یکی از دوستانم به نام آقای حاج غلام علی سخاوت به منزل من آمد و گفت: بیا با هم به دزفول برویم گفتم: برای چه؟ گفت: موردی جهت ازدواج پیدا کردهام که انشاءالله امیدوارم به برکت امروز که میلاد آقا اباالفضل العباس (ع) است، درست شود. من هم موافقت کرده و به همراه ایشان به دزفول رفتیم. در آن جا یکی از دوستانم به نام حجه الاسلام سید اسماعیل علوی از ائمهی جماعات شهرستان دزفول رفتیم و ایشان گفت: دختری متدین از خانوادهای اصیل و مذهبی برای شما در نظر گرفتهام، اگر موافقی به منزل آنها برویم تا شما را به آنها معرفی کنیم با هم به منزل دختر رفتیم و آنها پس از احوال پرسی گفتند که دختر ازدواج با شما موافقت کرده است.
به این ترتیب، در روز جمعه آخر شعبان سال ۱۴۲۱ هجری قمری مطابق با چهارم آذرماه ۱۳۷۹ شمسی مراسم عقد انجام شد و اتفاقا همان روزی که به دنبال مقدمات عقد بودم به در منزل عروس خانم رفتم تا برگ آزمایش را به ایشان بدهم. گفت امروز سفرهی اباالفضل العباس قمر بنیهاشم (ع) داریم، تشریف بیاورید، و در این مراسم پرفیض شرکت کنید، این جانب وارد منزل آنها شدم و از سفرهی اباالفضل العباس (ع) استفاده کردم، و این ماجرا را جزو کرامت حضرت ابوالفضل العباس (ع) دانستم و این پیوند فرخنده را مدیون آن بزرگوار میدانم.
[صفحه ۳۹۳]
برگرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای علی ربانی خلخالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *