معجزات و کرامات

توسل به حضرت ام البنین

در میان جامعهی ما، نه تنها توجه و توسل به حضرت ابوالفضل العباس (ع) کاملا مرسوم است، بلکه توسل به حضرت ام البنین (س) مادر بزرگوار آن حضرت نیز رواج دارد.
بسیاری از مردم متدین و نیکاندیش، برای رفع شداید و گرفتاریها، و برطرف شدن نیازها، به حضرت ام البنین (س) متوسل میشوند، و به زودی نیز حاجت خود را میگیرند. این خود گواه روشنی است بر عظمت و شان و جلالت آن بانوی
[صفحه ۷۰]
داغدار در پیشگاه خداوند بزرگ.
در یکی از ختومات مجربه پس از چهارده معصوم (ع)، حضرت ام البنین (س) را نیز وسیلهی تقرب به درگاه خداوند قرار میدهند و حاجت خود را میگیرند. طریقهی آن ختم در کتاب مجموعهی علم جفر به این صورت ذکر شده است:
وقت انجام این ختم بعد از نماز صبح و یا پس از نماز عشا میباشد و اگر از اول ماه شروع کنند بهتر است. روز اول به نیت ساحت قدس حضرت خاتمالانبیاء حضرت محمد بن عبدالله (ص)، روز دوم به نیت حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)، روز سوم به نیت ساحت مقدسهی حضرت فاطمه زهرا (س)، روز چهارم به نیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و… روز چهاردهم به نیت حضرت بقیهالله الاعظم امام زمان ارواحنا فداه، هر روز هزار مرتبه صلوات با ذکر (و عجل فرجهم) قرائت شود، ضمنا روز پانزدهم به نیت حضرت ابوالفضل العباس (ع)، و روز شانزدهم به نیت حضرت ام البنین (س)، و روز هفدهم نیز به نیت حضرت زینب کبری (س) هر روز هزار بار صلوات بفرستد در روز آخر پس از اتمام صلوات دعای توسل معروف را که در مفاتیحالجنان ذکر شده و اول آن:
«اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمه» میباشد بخواند.
در کتاب یاد شده، از قول شخصی موثق نقل شده است که عدهای این ختم را با هم انجام داده، و در آخر ختم، حضرت بابالحوائج قمر بنیهاشم ابالفضل العباس (ع) را زیارت نمودند. آن حضرت به آنان فرموده بودند:
«حاجاتکم مقضیه»
یعنی: حاجتهای شما برآورده شده است.
آن شخص قسم یاد کرد که ما چند نفر بودیم، حاجات یکایک ما برآورده شد. [۵۶] .
[صفحه ۷۱]
برگرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته علی ربانی خلخالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *