معجزات و کرامات

توسل به حضرت عباس

۱۰٫ نگارنده گوید: یکی از موثقین محترم که سالهای متمادی مجاور کربلا بود، در شب یکشنبه ربیعالثانی ۱۴۱۴ ق در حرم مطهر کریمهی اهلبیت حضرت فاطمهی معصومه (س) نقل کردند:
صاحب کتاب معالی السبطین، مرحوم شیخ مهدی مازندرانی سال ۱۳۵۸ هجری قمری در کربلا ایام ماه مبارک رمضان در چند جا منبر میرفت و آخرین منبرش در رواق حضرت ابوالفضل العباس (ع) بود. مرحوم مازندرانی یک شب فرمودند: هر کسی فردا شب به اینجا یعنی به رواق حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیاید، تحفهای به او خواهم داد. فردا شب ما نیز در آن مجلس حاضر شدیم.
ایشان، توسل و ختمی برای حضرت ابوالفضل العباس (ع) نقل کرد که انجام آن وقت معین و ساعت و روز مشخصی ندارد. طریقهی ختم را این طور بیان فرمودند: ابتدا ۱۳۳ مرتبه صلوات بفرستد «اللهم صل علی محمد و آل محمد»، نیز ۱۳۳ مرتبه بگوید: «یا عباس، یا عباس»، و بعد از آن مجددا ۱۳۳ مرتبه بگوید: «اللهم صل علی محمد و آل محمد». و این عمل را هر روز انجام دهد تا حاجتش برآورده شود.
ناقل مطلب افزودند: من برای برآمدن حاجتی، بعد از اتمام ماه رمضان مزبور، از همان روز اول شوال این ختم را شروع کردم؛ روز هشتم شوال حاجتم برآورده شد.
خواستهی من این بود: من در کربلا بودم و مادرم در ایران به سر میبرد و میخواستم وی نیز به کربلا بیاید. حضرت عباس (ع) عنایت فرمودند و حاجتم – آمدن مادر به کربلا – روا شد.
۱۱٫ از بیاض خطی موجود در کتابخانهی مرحوم آیتالله العظمی آقای حاج سید محمدرضا گلپایگانی «ره» طریقهی ختم و توسل به حضرت عباس (ع) را این چنین نوشته است:
از شب جمعه یا شب دوشنبه، قبل از نماز صبح شروع تا وقت نماز صبح تمام شود، دوازده روز، و روز یکصد و سی و سه مرتبه بخواند:
[صفحه ۴۶۷]
ای ماه بنیهاشم خورشید لقا عباس
ای نور دل حیدر شمع شهدا عباس
از دست غم دوران من رو به تو آوردم
دست من بیکس گیر از بهر خدا عباس
برگرفته از کتابچهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته علی ربانی خلخالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *