معجزات و کرامات

سه کرامت از قدمگاه سرپل ذهاب

خدمت سرور ارجمند و گرامی آقای حاج شیخ علی ربانی خلخالی «دام عزه»
سلام علیکم
پیرو وعدهای که خدمت حضرتعالی داده بودم پس از پیگیری موضوع کرامات حضرت ابوالفضل العباس (ع) در قدمگاه منتسب به ایشان در حوالی روستای پاطاق سرپل ذهاب، شرح سه مورد از کرامات به خدمتتان عرض میگردد. انشاءالله از توجهات آن عزیز و اهلبیت و وارث و گل سرسبد اهلبیت حضرت آقا امام زمان (ع) بهرهمند گشته و ما را بینصیب نگذارید. منبع نقل، پیرمردان روستای کاوچالی در نزدیکی قدمگاه میباشند.
۱٫ در فاصلهی کمتر از صد متر از قدمگاه روستایی بوده که اعتقاد زیادی به آن داشتهاند و معمولا با قوت قلب ناشی از تضمین امنیت حضرت اباالفضل العباس (ع) احشام خود را رها میکردند. در یک شب عدهای به روستای مذکور آمده و اقدام به سرقت احشام روستا مینمایند و پس از حرکت به همراه احشام در مجاورت زیارتگاه، سارقان نابینا میشوند و تا صبح به همان حال میمانند و صبح وقتی اهالی بیرون میروند و میبینند سارقان همان جا ماندهاند. بعد از آن اهالی محل و روستا پس از تنبیه شدن سارقان به حضرت متوسل و شفای آنان را طلب مینمایند که دوباره بینایی خود را به دست میآورند.
۲٫ کشاورزی در نزدیکی زیارتگاه مشغول فعالیت کشاورزی است که احتیاج ضروری به نخ و سوزن پیدا میکند. به حضرت متوسل شده و استمداد میکند و بعد از طریق معجزه آسایی در زیارتگاه نخ و سوزن مییابد.
۳٫ در مسیر روستای گاوچالی به زیارتگاه، سراشیبی بسیار تند و عمیقی وجود دارد. عدهای با ماشین به قصد زیارت به زیارتگاه میروند که در سراشیبی مذکور کنترل ماشین از دست راننده خارج و ماشین واژگون میشود و متوسل به حضرت عباس (ع) میشوند. علیرغم این که ماشین چند بار وارونه گشت، حتی خون از بینی یک نفر از سرنشینان نمیآید و همگی مسافران سالم میمانند که قابل باور برای کم کسی بوده است.
[صفحه ۲۲۵]
از تاخیر این جانب عذر خواسته، انشاءالله چنانچه موارد دیگری به دست آمد ارسال خواهم نمود. با احترام مجدد، قصر شیرین، فرهاد تجری، ۶ / ۱۲ / ۱۳۷۹ شمسی
[صفحه ۲۲۶]
برگرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای علی ربانی خلخالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *