معجزات و کرامات

کرامات حضرت ابوالفضل نقل از وحید دامغانی

حجهالاسلام والمسلمین آقای شیخ ابراهیم وحید دامغانی از حامیان و مروجین مکتب پربار محمد و آل محمد (ص) میباشند که مدیریت جریدهی وزین «ندای قومس» را نیز به عهده دارند. جناب آقای حسین طوسی سبزواری طی نامهای به ایشان، چنین مرقوم داشتهاند:
دایی این جانب، کربلایی حسن مطواعی، ساکن فعلی صلحآباد (بخش امیرآباد) دامغان، قریب ۸۰ سال دارد. ایشان در سن ۳ الی ۴ سالگی همراه مادرم، که ۲ سال از وی بزرگتر است، و نیز پدربزرگ و مادربزرگم، با پای پیاده و اسب، از دامغان عازم کربلا میشوند.
در کربلا دایی من سخت مریض میشود تا به حد مرگ میرسد، مادربزرگم با ناراحتی او را به حرم مطهر حضرت قمر بنیهاشم (ع) میبرد و مادرم هم در حرم با برادرش میماند و آن دو، شب را در حرم میگذرانند.
فردا صبح که مادربزرگ به حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) میرود، میبیند پسرش حسن به عنایت حضرت شفا گرفته و متولی حرم حضرت عباس (ع) او را در دست گرفته است و دخترش هم کنار متولی ایستاده است. زائرین حضرت ابوالفضل العباس (ع) لباسهای دایی را به عنوان تبرک تکه تکه کرده و بردهاند و متولی هم با صدای بلند داد میزند که: صاحب بچهی شفا گرفته بیاید بچهاش را ببرد! مادربزرگم از خوشحالی گریهکنان فریاد میزند که بچه از من است. میبینند توی یک دستش ۲ عدد کشمش و در دست دیگرش ۲ عدد نخودچی قرار دارد و میگوید: از آن تنگ بلوری که در حرم، آن بالا بوده، آب خوردهام و حالا هم از آن آب میخواهم.
برگرفته از کتابچهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته علی ربانی خلخالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *