معجزات و کرامات

معجزه و کرامات اباالفضل العباس – شراکت با حضرت اباالفضل العباس

در کتاب «توسلات یا راه امیدواران» صفحهی ۱۳۶، از قول آقای شیخ رضا فاضل که یکی از موثقین اهل منبر و ساکن تهران است آمده است که:
روزی از یکی از خیابانهایی که ارامنه در آن مسکن دارند میگذشتم. در این حال زنی لچک به سر که بر در خانهی خود ایستاده بود به من سلام داد و به دنبال آن گفت: آقا شما روضه میخوانید؟ بعد از آنکه جواب مثبت دادم، گفت: بفرمائید. من به آن خانه رفتم، او مرا به اطاقی راهنمایی کرد و صندلی گذاشت و اظهار داشت که متوسل به حضرت اباالفضل علیه السلام شوید.
بنابراین روضهی مذکور خوانده شد. هنگام خداحافظی برای چهار روز متوالی دعوتم کرد و در تمام روزها نیز متوسل به حضرت اباالفضل علیه السلام بود. روز پنجم پاکتی به عنوان حق القدم به من داد.
وقتی به خانه آمدم و محتوای پاکت را شمردم، جمعاً چهار صد و هشتاد و شش ریال بود! از اینکه او چهار صد و پنجاه یا پانصد ریال نداد، تعجب کردم، فکر کردم این پول خرد چرا؟!
پس از گذشت زمانی، باز عبورم از آن خیابان افتاد و آن زن را دیدم. میخواستم از چگونگی آن پول بپرسم، اما در عین حال شرم مانع من بود، ولی از روحیهام متوجه شد که او با حرفی دارم. نزدیک آمد، بعد از سلام گفت: آقا پول شما کم بود؟ گفتم: نه، ولی از شما میپرسم چرا
[صفحه ۲۱۴]
چهار صد و هشتاد و شش ریال دادید و چهار صد و پنجاه یا پانصد ریال ندادید؟
گفت: ما ارمنی هستیم. شوهرم کاسب است، برای اینکه شکستی در کارمان وارد نیاید به حضرت اباالفضل علیه السلام متوسل شدیم و در منفعت کسب و کار با او شراکت داریم و هر سالی یک مرتبه حساب میکنیم، و آنچه سهمیهی حضرت اباالفضل علیه السلام میشود با آن برای او پنج روز روضهخوانی میکنیم. حساب امسال حضرت ابوالفضل علیه السلام همان بود که تقدیم شد!
کرامت قطره آبی از یم اوست
بزرگی خاکسار مقدم اوست
شجاعت آفتاب عرصهی رزم
شهامت سایهای از پرچم اوست
پدر بوسیده دستش در ولادت
برادر تا شهادت همدم اوست
کسی را که علی بازو ببوسد
جهان گر وصف او گوید کم اوست
سزد کوثر گریبان را زند چاک
بر آن سقا که چشم او، یم اوست
به خونی کز دو چشمش ریخت سوگند
دل ما خانهی درد و غم اوست
امام عالم عشق است عباس
که برتر از دو عالم، عالم اوست
شعر از غلامرضا سازگار «میثم»
[صفحه ۲۱۵]
برگرفته از کتاب در کنار علقمه؛ کرامات حضرت عباس علیه السلام نوشته: محمدحسین محمودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *