معجزات و کرامات

نام علی (ع) سحر و جادو را باطل میکند

جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمد کاظم حسینی مرتضوی شاهرودی فرزند حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد شاهرودی دامت برکاته برای نویسنده این گونه نقل کردند:
یکی از مولفان عراقی به نام شیخ نجاح طاء مدتی برای تبلیغ به کشور چین میرفتند. به سبب تبلیغات ایشان عدهای از آنجا برای فراگیری دین مقدس اسلام و علوم محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله سلم به حوزه علمیه قم آمدند. پس از مدتی و فراگیری علوم اسلامی برای تبلیغ به چین میرفتند.
آقای نجاح نقل میکند: که در چین شخصی مشهور و معروف است و کارهای فوقالعاده انجام میدهد، حتی میتواند از دیوار عبور کند. یکی از طلبه
[صفحه ۳۹]
های چینی که در حوزه علمیه قم درس خوانده بود با آن مرد چینی در جلسه روبرو میشود.
مرتاض چینی به طلبه میگوید: تو بیا شاگرد من باش تا در جهان معروف شوی. شیخ به مرتاض میگوید: من معذورم، برای این که امکان دارد تو کارهایی بکنی که در دین ما صحیح نباشد.
مرد مرتاض میگوید: نه من آدم ملتزمی هستم، اگر بخواهم میتوانم تمام گاه صندوقهای بانکها را خالی بکنم؛ ولی چون وجدان دارم این کار را نمیکنم؛ برای این است که به معتقداتم ملتزم هستم. مرد سپس به طلبه میگوید: شما کتاب آسمانی دارید؟ طلبه میگوید: داریم و آن قرآن است.
مرتاض چینی به طلبه میگوید: مقداری برایم قرآن بخوان. طلبه مشغول قرآن خواندن میشود. مرد مرتاض همان طور به این طلبه نگاه میکند تا تلاوت قرآن طلبه تمام میشود. مرتاض پس از شنیدن آیات قرآن به آن طلبه میگوید:
آن چیزی که من دیدم شما هم دیدید؟
طلبه میگوید: چه دیدی؟ وقتی که من تلاوت قرآن میکردم؟
مرتاض میگوید: وقت تلاوت قرآن نوری از شما بلند میشد. وقتی قرآن خواندن شما تمام شد آن نور هم تمام شد و خاموش گردید.
شما در دینتان زحمت نکشیدهاید و قوی نیستید، اگر شما در دینتان قوی بودید نور را میدیدید
[صفحه ۴۰]
بر گرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای علی ربانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *